ZAPRASZAMY DO NASZYCH SPECJALISTÓW W KRAKOWIE

Korekcje opuszek palców i macierzy paznokciowej rąk pourazowych

Centermed ul. św. Łazarza 14 | Kraków

Szpital | Przychodnia | Diagnostyka
Centermed
ul. św. Łazarza - Szpital
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
szpital@centermed.pl
Rejestracja: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Centermed
ul. św. Łazarza - Przychodnia
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
Punkt pobrań 07:00 - 10:00
Wizyty prywatne: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Korekcje opuszek palców i macierzy paznokciowej rąk pourazowych
ZABIEGI DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Korekcje opuszek palców i macierzy paznokciowej rąk pourazowych - co to jest?

Dłonie to jedne z najważniejszych części ciała człowieka. Używane każdego dnia są tym samym narażone na różnego rodzaju urazy. Urazy palców prowadzą do upośledzenia funkcji ręki, co wiąże się z trudnościami w wykonywaniu zwykłych czynności jak pisanie, czy chwytanie przedmiotów. Nabyte w wyniku uszkodzeń mechanicznych deformacje palców nierzadko stanowią dla pacjenta także problem estetyczny. Chirurgia plastyczna daje możliwość przywrócenia sprawności uszkodzonych palców, a także ich estetycznego wyglądu.

 

Plastyka ręki to operacje świeżych urazów – rekonstrukcje po urazach mechanicznych, czy przebytych stanach zapalnych (jest to między innymi rekonstrukcja opuszka palca, rekonstrukcja macierzy paznokcia) oraz leczenie wad wrodzonych.

Zabiegi chirurgii plastycznej w obrębie rąk pourazowych mają na celu przede wszystkim odtworzenie tkanek, które uległy trwałemu uszkodzeniu, a co za tym idzie przywrócenie prawidłowej czynności rąk (na przykład funkcji chwytnej). Oczywiście dla wielu pacjentów równie ważne co aspekt czynnościowy są względy estetyczne, dlatego też kolejnym celem zabiegów korekcji rąk po urazach jest przywrócenie prawidłowego wyglądu.

 

Zabiegi wchodzące w zakres plastyki ręki wymagają od operatora ogromnej wiedzy, doświadczenia i niezwykłej precyzji, a do wykonywania tego typu procedur uprawnieni są chirurdzy ogólni, plastyczni i ortopedyczni.

 

Zespół specjalistów wykonujących zabiegi na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala CenterMed Kraków posiada wieloletnie doświadczenie zabiegowe i ogrom wiedzy, które sprawiają, że możemy zaoferować naszym pacjentom pomoc również w zakresie leczenia zmian po urazach w obrębie dłoni.

Korekcje opuszek palców - rekonstrukcja opuszka palca - przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do większości zabiegów z zakresu chirurgii / plastyki ręki są:

  • niewyrównana choroba ogólnoustrojowa (na przykład cukrzyca),
  • infekcje,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • zakrzepica,
  • zły stan ogólny pacjenta.

Korekcje opuszek palców i macierzy paznokciowej rąk pourazowych - jak wygląda zabieg?

Przebieg, czas trwania zabiegu korekcji rąk po urazach (przykładowo rekonstrukcja opuszek palców, czy rekonstrukcja macierzy paznokcia) zależy od zakresu operacji i od rozległości ubytku tkanek na ręce. Również rodzaj znieczulenia dobierany jest przez specjalistę w konsultacji z lekarzem anestezjologiem w zależności od rodzaju operacji.

 

Pacjent każdorazowo informowany jest o planowanym przebiegu operacji i oczekiwanych efektach w czasie konsultacji lekarskiej, na której odbywa się kwalifikacja do operacji.

Rekonstrukcja opuszka palca i inne zabiegi plastyki ręki - zalecenia po zabiegu

Jak po każdej interwencji chirurgicznej konieczne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych przekazanych przez lekarza prowadzącego. Obejmują one między innymi wskazówki dotyczące prawidłowej higieny, czy stosowania przepisanych leków i preparatów. Zalecenia zależą od rodzaju i zakresu operacji, jaki został przeprowadzony.

 

Właściwe stosowanie się do zaleceń lekarskich warunkuje utrzymanie efektów zabiegu. Po zabiegu chirurgii ręki konieczne jest zgłaszanie się na wizyty kontrolne w terminach wyznaczonych przez lekarza.

Rekonstrukcja opuszka palca i rekonstrukcja macierzy paznokcia - cena

Ceny zabiegów z zakresu korekcji opuszek palców i macierzy paznokciowej rąk po urazach jest ustalana przez lekarza specjalistę chirurgii plastycznej prowadzącego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami zabiegów i zakresem świadczeń udzielanych na Oddziale Chirurgii Plastycznej.

Znajdziesz nas tutaj
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CENTRUM OBSŁUGI PACJENTA:
TEL. +48 801 404 402
TEL. +48 14 6 31 48 10
Napisz do nas