ZAPRASZAMY DO NASZYCH SPECJALISTÓW W KRAKOWIE

Liposukcja korekcyjna

Centermed ul. św. Łazarza 14 | Kraków

Szpital | Przychodnia | Diagnostyka
Centermed
ul. św. Łazarza - Szpital
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
szpital@centermed.pl
Rejestracja: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Centermed
ul. św. Łazarza - Przychodnia
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
Punkt pobrań 07:00 - 10:00
Wizyty prywatne: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Liposukcja korekcyjna
ZABIEGI DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Liposukcja korekcyjna - co to jest?

Liposukcja (potocznie zwana lipo) jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest pozbycie się (odessanie) nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych części ciała.

 

Zabieg liposukcji wykonywany jest u pacjentów, u których zastosowana wcześniej dieta i aktywność fizyczna nie przyniosły oczekiwanych efektów w postaci pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z danej części ciała. Zabieg liposukcji korekcyjnej pozwala na wymodelowanie ciała i zmianę konturu tych okolic, które są szczególnie oporne na działanie diet odchudzających i ćwiczeń. 

 

W tym miejscu należy wyraźnie podkreślić, że liposukcja jest zabiegiem, który pozwala jedynie na zniwelowanie niedoskonałości figury – nie jest zabiegiem odchudzającym i nie rozwiązuje problemu otyłości czy znacznej nadwagi.

 

W miarę rozwoju medycyny powstało wiele różnych technik liposukcji m.in. liposukcja laserowa, liposukcja wodna, czy liposukcja ultradźwiękowa, które za sprawą znacznie mniejszej inwazyjności stopniowo wypierają tradycyjne metody zabiegowe. Wybór techniki operacji jest zawsze decyzją lekarza.

Liposukcja - zakres zabiegu

Najczęściej liposukcja korekcyjna dotyczy takich części ciała, jak:

 • brzuch,
 • uda,
 • pośladki.

Zabieg liposukcji można oczywiście wykonać również w obrębie innych problematycznych obszarów ciała tj.:

 • ramion,
 • podbródka,
 • fałdów tłuszczowych między pachami a biustem.

Liposukcja Kraków - jakie są wskazania do zabiegu?

Głównym wskazaniem do zabiegu liposukcji korekcyjnej jest nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, które niesie za sobą widoczne defekty kosmetyczne i wywołuje znaczny dyskomfort u pacjenta. Należy pamiętać, że zabieg liposukcji korekcyjnej nie zastępuje zdrowej diety i aktywności fizycznej. Jest metodą pomocy dla pacjentów, którzy mimo wcześniejszych naturalnych prób redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej nie byli w stanie osiągnąć pożądanych efektów.

Liposukcja Kraków - czy i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Liposukcja to jedna z najpopularniejszych metod pozwalających na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg nie dla każdego jest jednak wskazany. Stany będące przesłanką do dyskwalifikacji pacjenta z możliwości skorzystania z zabiegu liposukcji obejmują przede wszystkim:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • niedociśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • skazy naczyniowe,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • infekcje,
 • choroby zakrzepowe kończyn dolnych.

Liposukcja Kraków - przygotowanie do zabiegu

W przypadku każdej interwencji chirurgicznej, decyzja o konieczności wykonania zabiegu liposukcji korekcyjnej wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą (w tym przypadku lekarzem chirurgii plastycznej). W czasie wizyty lekarz ocenia rozległość problemu, z jakim zgłosił się pacjent i szuka najefektywniejszej i jednocześnie najmniej uciążliwej dla pacjenta drogi pozbycia się dolegliwości. W uzgodnieniu z pacjentem ustalana jest technika zabiegowa, przebieg operacji i omawiany jest pożądany efekt końcowy po liposukcji. 

 

Pacjent jest również informowany o niezbędnym przygotowaniu do zabiegu, w tym o konieczności wykonania badań diagnostycznych potrzebnych do oceny stanu zdrowia (jest to między innymi morfologia krwi, antygen HBs). Dokładna diagnostyka umożliwia wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także określenie ryzyka wystąpienia objawów niepożądanych po podaniu znieczulenia.

 

Na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem liposukcji korekcyjnej, należy zrezygnować z palenia papierosów. Bezwzględnie zabronione jest stosowanie tytoniu i wyrobów tytoniowych na około 12 godzin przed terminem zgłoszenia się do szpitala. 

 

Na około 7 dni przed zabiegiem liposukcji nie należy również przyjmować leków i preparatów, które mogą mieć wpływ na krzepliwość krwi (na przykład aspiryna, czy witamina E).

 

Należy pamiętać, że sumienne dostosowanie się do zaleceń przedoperacyjnych ma wpływ na późniejszy przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji.

Liposukcja Kraków - przebieg operacji

Liposukcja może być wykonana przy użyciu różnych technik zabiegowych. Liposukcja wodna, liposukcja laserowa i liposukcja ultradźwiękowa to tylko niektóre z dostępnych metod. O tym, jaka technika zostanie wykorzystana w czasie operacji zawsze decyduje lekarz na podstawie zaawansowania problemu.

 

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej przeprowadzany jest po podaniu znieczulenia. W zależności od partii ciała i rodzaju liposukcji, chirurg w porozumieniu z anestezjologiem decyduje o tym, jaki rodzaj znieczulenia zostanie zastosowany w trakcie zabiegu liposukcji korekcyjnej.

Liposukcja - zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji jest uzależniony między innymi od części ciała, której dotyczył zabieg, a także metody liposukcji. Pierwsze efekty operacji są widoczne natychmiast, natomiast na pełny rezultat liposukcji należy poczekać około 3 do 6 miesięcy (po ustąpieniu obrzęku powstałego po zabiegu).

 

Operacji liposukcji nie należy traktować jako metody odchudzania. Pacjenci powinni też pamiętać o konieczności stosowania zasad zdrowej diety po zabiegu, co warunkuje utrzymanie efektu. Nieprzestrzeganie zgodnej z zaleceniami diety może prowadzić między innymi do nadmiernego rozrostu komórek tłuszczowych.

Liposukcja Kraków - czy i jakie skutki uboczne mogą wystąpić po operacji?

Zabieg liposukcji korekcyjnej wiąże się (jak każda interwencja chirurgiczna) z pewnym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po liposukcji jest jednak mocno zależne od wybranej przez chirurga plastyka techniki operacyjnej. Większym ryzykiem powikłań obciążone są bowiem zabiegi wykonywane metodą tradycyjną. Do najczęściej wymienianych skutków ubocznych w przypadku liposukcji tradycyjnej zalicza się:

 • krwiaki,
 • obrzęki i siniaki,
 • stany zapalne,
 • infekcje,
 • trudno gojące się rany,
 • efekt obwisłej skóry i powstawanie nierówności po liposukcji,
 • wydłużony okres powrotu do codziennego funkcjonowania po zabiegu.

Powikłania po mniej inwazyjnej liposukcji laserowej występują stosunkowo rzadko. Wybór tej metody zapewnia również szybszy powrót do normalnego funkcjonowania (nawet w ciągu kilku godzin od zabiegu liposukcji).

Liposukcja koszt

Cena zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej jest ustalana indywidualnie przez lekarza chirurgii plastycznej. Koszty zależą między innymi od zakresu zabiegu i części ciała, której będzie dotyczyła operacja, a także od wybranej przez lekarza techniki.

Znajdziesz nas tutaj
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CENTRUM OBSŁUGI PACJENTA:
TEL. +48 801 404 402
TEL. +48 14 6 31 48 10
Napisz do nas