ZAPRASZAMY DO NASZYCH SPECJALISTÓW W KRAKOWIE

Poradnia chirurgii dziecięcej

Centermed ul. św. Łazarza 14 | Kraków

Szpital | Przychodnia | Diagnostyka
Centermed
ul. św. Łazarza - Szpital
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
szpital@centermed.pl
Rejestracja: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Centermed
ul. św. Łazarza - Przychodnia
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
Punkt pobrań 07:00 - 10:00
Wizyty prywatne: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Poradnie
DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Poradnia Chirurgii Dziecięcej - czym się zajmuje chirurg dziecięcy?

Chirurgia dziecięca to specjalizacja o bardzo szerokim zakresie zainteresowań. Jak sama nazwa wskazuje jest ona nakierowana na leczenie dzieci – noworodków, dzieci w okresie przedszkolnym i szkolnym, a także młodzieży do 18 roku życia. W Polsce chirurgia dziecięca funkcjonuje jako odrębna specjalizacja. Proces jej wyodrębnienia przebiegał stopniowo, ale stworzenie chirurgii dziecięcej jako osobnej specjalizacji było ogromnym postępem w leczeniu wielu schorzeń. Organizm dziecka znacznie różni się od organizmu osoby dorosłej, dlatego wymaga też innego podejścia w odniesieniu do diagnostyki i leczenia chorób. Chirurg dziecięcy to ekspert w zakresie pediatrii, anatomii dzieci i młodzieży, a także neonatologii.

 

Dziecko z reguły jest również bardziej narażone na stres związany z wizytą w gabinecie lekarskim, dlatego lekarz chirurg dziecięcy musi posiadać nie tylko ogrom wiedzy medycznej o schorzeniach charakterystycznych dla wieku dziecięcego, ale także powinien wykazywać odpowiednie podejście do małego pacjenta, tak aby wizyty lekarskie i cały proces leczenia przebiegał dla dziecka bezstresowo.

 

W zakresie zainteresowań specjalizacji, jaką jest chirurgia dziecięca leżą wszystkie schorzenia, które wymagają interwencji chirurgicznych. Chirurgia dziecięca skupia się na diagnostyce i leczeniu między innymi wad wrodzonych centralnego systemu nerwowego, znamion barwnikowych, zaburzeń rozwojowych – przykładowo w obrębie układu moczowo-płciowego, a także chorób narządów w obrębie jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej. Chirurg dziecięcy pomaga również w leczeniu schorzeń schorzeń z zakresu urologii dziecięcej. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się między innymi chorobami chłopięcymi, takimi jak wnętrostwo, jądro wędrujące, wodniak jądra, żylaki powrózka nasiennego oraz stulejka.

Poradnia chirurgii dziecięcej w Krakowie - czym się zajmujemy?

Poradnia Chirurgii Dziecięcej w Krakowie świadczy usługi z zakresu diagnozowania i leczenia pacjentów od pierwszych dni życia aż do ukończenia 18 roku życia. W zależności od rodzaju schorzenia i indywidualnego przypadku medycznego w ramach chirurgii dziecięcej oferujemy leczenie zachowawcze schorzeń, a w razie konieczności wykonujemy drobne zabieg w trybie ambulatoryjnym.

Dziecięca poradnia chirurgiczna - kiedy zgłosić się do chirurga dziecięcego?

Poradnia Chirurgii Dziecięcej to miejsce dla pacjentów, u których pojawiły się niepokojące objawy, takie jak:

 • bóle brzucha (przewlekłe i bez konkretnej przyczyny),
 • niedrożność przewodu pokarmowego,
 • przepuklina,
 • wnętrostwo, jądro wędrujące, wodniak jądra,
 • trudno gojące się rany,
 • owrzodzenia,
 • oparzenia i rany powstałe w ich wyniku,
 • odmrożenia,
 • zmiany skórne wymagające usunięcia (brodawki, kaszaki, włókniaki, naczyniaki, tłuszczaki, ziarniniaki),
 • ciała obce w tkankach,
 • wrastające paznokcie,
 • zmiany barwnikowe,
 • różnego rodzaju urazy i choroby wymagające interwencji chirurgicznej,

Poradnia Chirurgii Dziecięcej w Krakowie - jak przygotować się do wizyty?

Wizyta lekarska u chirurga dziecięcego nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla komfortu pacjenta, warto zadbać o wygodne ubranie dziecka na konsultację,  jest to istotne zwłaszcza podczas badania fizykalnego, czy badania USG. Na wizytę w dziecięcej poradni chirurgicznej dobrze jest zabrać dokumentację medyczną z wcześniejszego leczenia schorzenia, które jest przedmiotem wizyty (jeśli takie leczenie miało miejsce). Mogą to być wyniki badań obrazowych, laboratoryjnych, dokumentację z wcześniejszego leczenia u innego specjalisty, czy wypisy ze szpitala. Jeśli dziecko przyjmuje na stałe leki, na przykład w przypadku choroby przewlekłej, również o tym fakcie dobrze jest poinformować lekarza. Najlepiej wszystkie przyjmowane przez dziecko leki wypisać na kartce wraz z ich dawkowaniem i przedstawić lekarzowi podczas wizyty.

Dziecięca Poradnia Chirurgiczna - jak przebiega wizyta?

W naszej Przychodni dbamy o rodzinną atmosferę i komfort małych pacjentów. Podczas wizyty u chirurga dziecięcego dziecku zawsze towarzyszy rodzic lub prawny opiekun. Podczas wizyty w poradni lekarz przeprowadza wywiad z dzieckiem i rodzicami, tak aby jak najlepiej poznać problem będący przedmiotem wizyty. Pytania dotyczą zaobserwowanych objawów, wcześniejszych chorób. Chirurg dziecięcy po zapoznaniu się z historią medyczną pacjenta podejmuje decyzję o dalszym leczeniu. W przypadku podejrzenia niektórych schorzeń może skierować na badania diagnostyczne, a w innych przypadkach może wykonać niewielkie zabiegi w gabinecie w trybie ambulatoryjnym.

Poradnia chirurgiczna dziecięca Kraków - ceny

W Poradni Chirurgii Dziecięcej w CenterMed udzielamy konsultacji prywatnych. Cena wizyty jest zależna od problemu medycznego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania oferty naszej Przychodni.Znajdziesz nas tutaj
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CENTRUM OBSŁUGI PACJENTA:
TEL. +48 801 404 402
TEL. +48 14 6 31 48 10
Napisz do nas