ZAPRASZAMY DO NASZYCH SPECJALISTÓW W KRAKOWIE

Oddział chirurgii plastycznej

Centermed ul. św. Łazarza 14 | Kraków

Szpital | Przychodnia | Diagnostyka
Centermed
ul. św. Łazarza - Szpital
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
szpital@centermed.pl
Rejestracja: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Centermed
ul. św. Łazarza - Przychodnia
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
Punkt pobrań 07:00 - 10:00
Wizyty prywatne: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Chirurgia plastyczna
ZABIEGI DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Oddział chirurgii plastycznej Kraków

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu zewnętrznego. Jest zaliczana do dziedzin interdyscyplinarnych, które mniej lub bardziej związane są z wieloma innymi specjalizacjami (na przykład z chirurgią ogólną, rehabilitacją, ortopedią czy psychiatrią).

 

Z uwagi na rodzaj świadczonych usług, w ramach specjalizacji można wyróżnić:

 • chirurgię estetyczną,
 • chirurgię korekcyjną (zwaną inaczej chirurgią rekonstrukcyjną).

Jako pierwsza rozwinęła się chirurgia rekonstrukcyjna, której początki sięgają okresu I wojny światowej. W obszarze jej zainteresowań jest przede wszystkim leczenie wad wrodzonych i nabytych, korekcja zmian po urazach mechanicznych, rozległych oparzeń, a także zmian powstałych w wyniku przebiegu procesu chorobowego lub jako skutek uboczny podjętego leczenia.

 

Chirurgia estetyczna opiera się na poprawie dotychczasowego wyglądu ciała, które posiada mniejsze defekty (rzeczywiste lub dostrzegane subiektywnie przez pacjenta). Jest ściśle związana z kosmetologią. Zabiegi w zakresie chirurgii estetycznej obejmują najczęściej korekcję odstających uszu, zwiększanie lub zmniejszanie rozmiaru biustu, zmianę kształtu lub wielkości nosa, czy redukcję tkanki tłuszczowej.

 

W ostatnich latach specjalizacja ta dynamicznie się rozwinęła. Coraz większa świadomość pacjentów, że wszelkie defekty i niedoskonałości w wyglądzie można poprawić przyczynia się do wzrostu zainteresowania działalnością medycyny plastycznej.

Chirurgia plastyczna Kraków - zakres świadczonych usług

Chirurgia plastyczna to bardzo rozległa specjalizacja. Zabiegi, jakie oferowane są w ramach oddziału chirurgii plastycznej naszego szpitala to między innymi:

 • korekcja powiek górnych i dolnych,
 • korekcja małżowin usznych,
 • korekcja asymetrii wrodzonych i pourazowych,
 • operacja biustu (powiększenie piersi lub redukcja piersi),
 • rekonstrukcja piersi po mastektomii,
 • liposukcja korekcyjna,
 • operacja plastyczna nosa,
 • lifting twarzy i szyi,
 • powiększenie brody lub zmniejszenie brody,
 • podnoszenie piersi (mastopeksja),
 • korekcja fałdów skórno-tłuszczowych po zabiegach bariatrycznych (abdominoplastyka),
 • korekcja opuszek palców i macierzy paznokciowej rąk pourazowych.

Chirurgia plastyczna - kiedy warto skorzystać?

Z możliwości jakie oferuje chirurgia plastyczna warto skorzystać, gdy występują defekty i asymetrie wpływające negatywnie na wygląd pacjenta. Dla wielu pacjentów występowanie takich problemów jest przyczyną kompleksów obniżających jakość życia. Oczywiście estetyka nie jest jedynym wskazaniem do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Poważniejsze defekty mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie lub negatywnie wpływać na stan organizmu przez co stają się przesłanką do wykonania zabiegu ze wskazań medycznych.

 

Jeśli występują defekty, które stanowią dla pacjenta problem natury estetycznej lub czynnościowej warto zdecydować się na konsultację u lekarza specjalisty chirurgii plastycznej. Pomoże on w postawieniu prawidłowej diagnozy, zaproponuje sposoby rozwiązania problemu, a jeśli okaże się konieczne – zakwalifikuje pacjenta do zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej.

Oddział chirurgii plastycznej Kraków

Wszystkie operacje wykonywane są przez doświadczony zespół specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zabiegowe. Dzięki temu na nasz oddział chirurgii plastycznej trafiają pacjenci z całej Polski, a często również z zagranicy.

Oddział chirurgii plastycznej przygotowanie do zabiegów

Przygotowanie do operacji z zakresu chirurgii plastycznej zależy głównie od rodzaju i zakresu zabiegu, zastosowanego znieczulenia, ale także od stanu ogólnego pacjenta. Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz ocenia problem medyczny i proponuje najskuteczniejszy sposób leczenia. Jeśli schorzenie tego wymaga, zaproponuje leczenie zabiegowe na oddziale chirurgii plastycznej. Omawiane są spodziewane efekty wybranej metody, a także związane z daną techniką ryzyko powikłań.

 

Każdy zabieg wymaga wykonania badań diagnostycznych, które pozwalają wykluczyć nieprawidłowości dotyczące stanu zdrowia pacjenta, które mogą stanowić przeciwwskazanie do operacji.

 

Dokładne przygotowanie do poszczególnych zabiegów różni się w zależności od rodzaju interwencji, a przede wszystkim od rodzaju znieczulenia. Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem zawsze są przekazywane pacjentowi przez lekarza prowadzącego. Ich przestrzeganie ma duży wpływ na przebieg operacji i okres późniejszej rekonwalescencji.

 

Po niektórych zabiegach chirurgii plastycznej konieczna jest krótka hospitalizacja w szpitalu. Nasze sale pobytowe dla pacjentów są wyposażone w taki sposób, aby zapewnić pobyt w jak najlepszych warunkach. Decyzja o pozostawieniu pacjenta na oddziale zawsze należy oczywiście do lekarza prowadzącego.

Oddział chirurgii plastycznej kraków ceny zabiegów

Wszystkie zabiegi oferowane w ramach oddziału chirurgii plastycznej wykonywane są prywatnie. Ceny zabiegów są ustalane indywidualnie przez lekarza prowadzącego pacjenta w zależności od rodzaju zabiegu, jego rozległości i koniecznych do zastosowania procedur medycznych. Zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą zabiegów wykonywanych w ramach oddziału.

Znajdziesz nas tutaj
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CENTRUM OBSŁUGI PACJENTA:
TEL. +48 801 404 402
TEL. +48 14 6 31 48 10
Napisz do nas