ZAPRASZAMY DO NASZYCH SPECJALISTÓW W KRAKOWIE

Poradnia andrologiczna

Centermed ul. św. Łazarza 14 | Kraków

Szpital | Przychodnia | Diagnostyka
Centermed
ul. św. Łazarza - Szpital
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
szpital@centermed.pl
Rejestracja: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Centermed
ul. św. Łazarza - Przychodnia
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
Punkt pobrań 07:00 - 10:00
Wizyty prywatne: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00

Poradnia andrologiczna czym się zajmuje lekarz androlog?

Andrologia, mająca swoje podłoże w wielu innych dyscyplinach medycznych, w endokrynologii, urologii, seksuologii i pediatrii jest stosunkowo młodą i jeszcze niezbyt popularną specjalizacją medyczną. Obszarem jej zainteresowań jest głównie funkcjonowanie i patologie w obrębie męskiego układu płciowego. Często andrologia jest określana jako męski odpowiednik ginekologii, czyli dziedziny medycyny zajmującej się żeńskim układem płciowym. Specjalista androlog zajmuje się fizjologią, patofizjologią, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń dotyczących wcześniej wymienionego układu płciowego u mężczyzn.

 

W ostatnich latach andrologia bardzo dynamicznie się rozwija. Rozwój dziedziny wynika głównie z coraz powszechniejszego stosowania coraz nowszych metod biochemicznych, genetyki, czy biologii molekularnej, a także dokładnej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Zwiększa się również dostęp do nowych preparatów wykorzystywanych w leczeniu zaburzeń hormonalnych, seksualnych i terapii niepłodności. 

 

Lekarze w poradni andrologicznej zajmują się przede wszystkim problemami zdrowotnymi związanymi z:

 • niepłodnością,
 • zaburzeniami seksualnymi,
 • zaburzeniami dojrzewania płciowego,
 • wadami rozwojowymi w obrębie układu płciowego,
 • zaburzeniami męskich hormonów płciowych, na przykład ich niedoborem.

Wraz z postępem cywilizacyjnym, zmianą trybu życia i odżywiania schorzenia te coraz częściej pojawiają się i niestety dalej będą pojawiać się u mężczyzn.

Poradnia andrologiczna w Krakowie kiedy warto zgłosić się do androloga?

Problemy zdrowotne, które są obszarem zainteresowania andrologii powodują często poczucie wstydu i skrępowania u pacjentów, a niepłodność, czy zaburzenia seksualne są przez wielu traktowane jako temat tabu. Coraz nowsze i skuteczniejsze sposoby leczenia tych i innych schorzeń męskiego układu płciowego dają szansę na szybkie pozbycie się problemu, dlatego nie warto czekać na wizytę w poradni anrologicznej.

 

Ważnym zadaniem andrologii jest wsparcie procesu diagnostyki i leczenia niepłodności u mężczyzn. Poradnia andrologiczna jest odpowiednim miejscem dla osób, zmagających się z niepłodnością, która z roku na rok staje się coraz poważniejszym problemem w społeczeństwie. Androlog pomoże nie tylko zdiagnozować problem, ale również pomoże w określeniu źródła problemu, bez względu na to, czy są to przykładowo niedrożne nasieniowody lub obniżona ruchliwość plemników. Każdego roku prawie 1,5 mln par w naszym kraju zmaga się z tym problemem. W procesie leczenia niepłodności konieczne jest określenie podłoża problemu, a w wielu przypadkach problemy par z niepłodnością są spowodowane właśnie czynnikiem męskim. Dlatego też warto udać się na konsultację do androloga, gdy występują problemy z posiadaniem potomstwa. Mogą one wynikać z zaburzeń hormonalnych, problemów z erekcją czy też występowania wad wrodzonych w narządów układu płciowego. Androlog pomoże zdiagnozować przyczynę niepłodności i dobrać odpowiednie leczenie.

Poradnia andrologiczna w Krakowie jakie schorzenia leczymy?

W naszej poradni andrologii leczymy wiele patologii związanych z funkcjonowaniem męskiego układu płciowego. Są to:

 • andropauza, czyli męski odpowiednik menopauzy i radzenie sobie z różnymi dolegliwościami i objawami charakterystycznymi dla tego okresu,
 • impotencja,
 • zaburzenia i dysfunkcje seksualne,
 • niepłodność,
 • choroby endokrynologiczne,
 • zaburzenia na tle psychologicznym wpływające na sferę seksualności.

Poradnia andrologiczna w Krakowie badania diagnostyczne

Doświadczenie specjalisty andrologii również w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i w zakresie chorób wewnętrznych ułatwia diagnozowanie pacjentów, a tym samym dobór skutecznych metod leczenia. Andrologia jako specjalizacja medyczna dysponuje dużym zakresem badań diagnostycznych pomocnych w wykrywaniu chorób męskiego układu płciowego.

Poradnia andrologiczna w Krakowie

W naszej poradni andrologicznej udzielamy konsultacji pacjentom od 12 roku życia. W poradni udzielane są wyłącznie konsultacje komercyjne. Zapewniamy opiekę specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń męskiego układu płciowego, w tym problemów z niepłodnością. Nasz zespół medyczny dba o to, aby wizyty w poradni andrologicznej przebiegały w komfortowych dla pacjenta warunkach. 

 

Poradnia andrologiczna w Krakowie daje również możliwość konsultacji pacjentom zagranicznym. Wizyty u androloga mogą się odbyć w języku angielskim.

Poradnia andrologiczna Kraków - jak przygotować się do wizyty?

Pacjentom przed wizytą w poradni andrologicznej zalecamy, aby zabrali ze sobą na konsultację pełną dokumentację medyczną dotyczącą problemu, z którym zgłaszają się na wizytę w poradni, oczywiście jeśli pacjent taką posiada. Mogą to być aktualne wyniki badań analitycznych, ultrasonograficznych (USG) i radiologicznych (RTG), opisy lekarskie z wcześniejszych konsultacji, czy wypisy ze szpitala. W celu usprawnienia procesu leczenia zachęcamy również do zapisania na kartce i zabrania ze sobą na wizytę lekarza w poradni andrologicznej listę przyjmowanych leków i ich dawkowanie.

Poradnie
DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE
Znajdziesz nas tutaj
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CENTRUM OBSŁUGI PACJENTA:
TEL. +48 801 404 402
TEL. +48 14 6 31 48 10
Napisz do nas