ZAPRASZAMY DO NASZYCH SPECJALISTÓW W KRAKOWIE

Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu dzieci

Centermed ul. św. Łazarza 14 | Kraków

Szpital | Przychodnia | Diagnostyka
Centermed
ul. św. Łazarza - Szpital
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
szpital@centermed.pl
Rejestracja: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Centermed
ul. św. Łazarza - Przychodnia
ul. św. Łazarza 14 | Kraków
07:00 - 20:00 | pon. - pt.
Punkt pobrań 07:00 - 10:00
Wizyty prywatne: 801 404 402
Telefon: 12 370 82 00
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu dziecka
ZABIEGI DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Ortopedia - czym się zajmuje?

Ortopedia to specjalizacja medyczna, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem, ale także profilaktyką chorób narządu ruchu, czyli schorzeń obejmujących kości (z wyjątkiem kości czaszki), więzadeł i stawów, mięśni i ścięgien.

Ortopedia dziecięca Kraków

Oddział ortopedii dziecięcej a właściwie oddział ortopedii i traumatologii ruchu dla dzieci zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń, wad wrodzonych i nabytych, zmian pourazowych (również u młodych sportowców) i wielu innych chorób w obrębie układu narządu ruchu – kości, więzadeł i stawów, a także mięśni, nerwów i naczyń, w tym leczeniem chorób nowotworowych w wymienionych obszarach.

 

Oddział ortopedii dziecięcej i oddział traumatologii dziecięcej zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczym pacjentów poniżej 18 roku życia.

 

W CenterMed posiadamy wykwalifikowaną kadrę lekarzy ortopedów i traumatologów narządu ruchu specjalizujących się w leczeniu dzieci. Nasi lekarze ciągle podnoszą swoje kwalifikacje i zyskują doświadczenie konsultując i operując również w renomowanych i znanych krakowskich szpitalach. Lekarze, którzy współtworzą nasz oddział ortopedii dziecięcej Kraków szczególny nacisk kładą i realizują się również w leczeniu chorób rzadkich w obrębie układu kostno-stawowego

 

Doświadczona kadra i szeroki zakres świadczeń – to wszystko sprawia, że na nasz oddział ortopedii dziecięcej trafiają mali pacjenci z całej Polski, ale nierzadko również pacjenci z zagranicy.

 

Oddział ortopedii dziecięcej zajmuje się zarówno leczeniem zachowawczym, czyli niewymagającym pobytu pacjenta na szpitalnym oddziale, jak i leczeniem operacyjnym schorzeń i urazów. Zabiegi prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych technik i implantów. W wybranych zabiegach operacyjnych w obrębie kończyn górnych i kończyn dolnych stosujemy techniki małoinwazyjne takie jak artroskopia.

Ortopedia dziecięca Kraków

Lekarze specjaliści pracujący na oddziale ortopedii dziecięcej w CenterMed Kraków zajmują się leczeniem wielu schorzeń m.in.

 

W zakresie leczenia złamań:

 • nastawienie operacyjne i zachowawcze złamania,
 • leczenie następstw złamań kości, korekcje wtórne złamań z zespoleniem

Usuwanie zmian w obrębie kości:

 • wycięcie zmian z kości,
 • łyżeczkowanie zmian zmian kostnych i przeszczepy kostne,
 • resekcja zmian kostnych.

Leczenie deformacji:

 • palców (palce młoteczkowate, palce szpotawe, paluchy koślawe)
 • osteotomia – m.in. kości ramiennej, udowej, osteotomia podudzia,
 • stopa końska,
 • pełna korekcja peritaralna (deformacje stóp),

Wady wrodzone:

 • wrodzona stopa końsko-szpotawa,
 • wrodzona stopa płasko-koślawa.

Inne leczone schorzenia i wykonywane zabiegi:

 • epifizjodeza w rozbieżności długości kończyn dolnych,
 • nawykowe zwichnięcie rzepki,
 • palce dodatkowe,
 • dysplazja stawu biodrowego i wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego (pełna rekonstrukcja),
 • deformacje układu kostno stawowego u pacjentów z wrodzoną łamliwością kości.
 • zmiany i deformacje pourazowe stawu skokowego i stawu kolanowego (w tym niestabilność stawu skokowego).

Traumatologia - czym się zajmuje?

Traumatologia inaczej określana jako chirurgia lub ortopedia urazowa jest to dobrze znana dziedzina medycyny ściśle powiązana z ortopedią. Traumatologia narządu ruchu zajmuje się leczeniem obrażeń w obrębie kości, stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni.

Oddział traumatologii dziecięcej i oddział ortopedii dziecięcej Kraków

W CenterMed Kraków oddział traumatologii dziecięcej i oddział ortopedii dziecięcej funkcjonują wspólnie jako oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu dzieci

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat usług świadczonych w ramach oddziału ortopedii dziecięcej zachęcamy do kontaktu z placówką lub wybranym lekarzem specjalistą.

Oddział ortopedii dziecięcej Kraków NFZ

Przeprowadzamy zabiegi operacyjne zarówno w trybie jednodniowym, jak i z towarzyszącą hospitalizacją. Większość zabiegów operacyjnych w ramach leczenia na oddziale ortopedii dziecięcej wykonywanych jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na oddziale ortopedii dziecięcej wykonywane są również zabiegi komercyjne.

Oddział ortopedii dziecięcej i traumatologii dziecięcej przed przyjęciem na oddział

W ustalonym na przyjęcie dniu i wyznaczonej godzinie Pacjent (w przypadku dziecka, wymagana jest obecność opiekuna ustawowego) zgłasza się do rejestracji, gdzie dopełnione zostaną wszelkie formalności związane z zabiegiem (w tym udzielenie pisemnej zgody na operację i wskazanie osób do kontaktu). Dziecko powinno zgłosić się na zabieg zdrowe: bez kataru, kaszlu, gorączki, biegunki oraz objawów infekcji. W dniu przyjęcia należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, dokument potwierdzający tożsamość w przypadku rodzica dziecka, dokumentację medyczną, wyniki zleconych przez lekarza wyników badań i inne dokumenty, o których zostanie poinformowany rodzic pacjenta przed zabiegiem.


Następnie pacjent w asyście pracownika rejestracji jest odprowadzany na oddział, gdzie personel medyczny przejmuje opiekę nad dzieckiem. Po przyjęciu odbywa się rozmowa z lekarzem prowadzącym pacjenta, który odpowie na wszelkie dodatkowe pytania dotyczące zabiegu. Po zakończeniu rozmowy z ortopedą dziecięcym ma miejsce analogiczne spotkanie z anestezjologiem. Przeprowadzany jest wywiad mający na celu wykrycie ewentualnych czynników związanych z historią medyczną pacjenta mogących wpływać na proces znieczulenia. Rodzic zostanie poinformowany o etapach znieczulenia przed i po operacji. Na sali szpitalnej dziecku może towarzyszyć jeden rodzic.

Oddział ortopedii dziecięcej ceny

Ceny zabiegów w przypadku leczenia komercyjnego ustalane są indywidualnie, biorąc pod uwagę stan ogólny pacjenta, zespół chorobowy i jego zaawansowanie, a także konieczne do zastosowania procedury medyczne. Leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia odbywa się na podstawie skierowania od lekarza specjalisty.


Szczegóły dotyczące cen poszczególnych zabiegów wykonywanych komercyjnie można uzyskać kontaktując się z CenterMed Kraków.

Znajdziesz nas tutaj
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
CENTRUM OBSŁUGI PACJENTA:
TEL. +48 801 404 402
TEL. +48 14 6 31 48 10
Napisz do nas